Słuch słabnie wraz z wiekiem.

Nasz słuch pogarsza się wraz z naszym wiekiem a ponadto z powodu nadmiernego hałasu. Istnieją też inne elementy, mające negatywny wpływ na stan naszego słuchu. W wypadku wystąpienia kłopotów ze słuchem trzeba wykonać badanie słuchu. Tego typu badania mamy możliwość wykonać w punktach diagnostycznych czy przychodni. Takie badanie wykonuje się w specjalnym pomieszczeniu, gdzie pacjent zakłada słuchawki, przez które docierają do niego dźwięki mające różną częstotliwość. Używając przycisków pacjent wybiera dźwięki, które słyszy.

Badanie pozwala na wyznaczenie progu słyszalności. Audiogram to badanie subiektywne. W wypadku niedosłuchu u pacjenta trzeba stwierdzić czy jest konieczne noszenia aparatu. Wyróżniamy 3 zasadnicze rodzaje aparatów słuchowych: aparaty zauszne, aparaty słuchowe wewnętrzne a ponadto ze słuchawką w kanale. Dobór stosownego aparatu słuchowego uzależnione jest od rodzaju wady oraz osobistych preferencji. Nowoczesne badanie słuchu strzelno wyróżnia mała wielkość, możliwość wyregulowania dźwięku, wytrzymałość na uszkodzenia oraz zakłócenia. Aparaty mają również mnóstwo przydatnych, pobocznych funkcji tj. łączność bezprzewodowa, czy możliwość podłączenia do posiadanych przez nas innych urządzeń przykładowo smartphone.

Każdy aparat słuchowy jest wykonywany na zamówienie klienta w celu odpowiedniego dopasowania do użytkownika. Taki aparat słuchowy umożliwia znaczną poprawę jakości naszego życia i wykluczenie niełatwych sytuacji w codziennym życiu.

Dodaj komentarz