w ramach programu finansowanego z
Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

PROJEKT: Jugend Sprache


Bad Muskau 07.06.10 - 12.06.10

Dnia siódmego czerwca 2010r. wyruszyliśmy do Niemiec do miejscowości Bad Muskau. Był to projekt polegający na integracji młodzieży Polsko-Niemieckiej. Głównym celem była nauka wyrazów często używanych przez nastolatków - Jugendsprache.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od spotkania na którym omawialiśmy plany na cały dzień. Był wyraźny harmonogram zajęć. Pierwszego dnia organizowane były zabawy mające na celu zapoznanie się. Ale już następnego dnia zaczęła się ciężka praca. Dowiedzieliśmy się, że w trakcie pobytu w Bad Muskau musimy za projektować własny kalendarz. Zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe grupy. Każda z grup była odpowiedzialna za inną część Kalendarza. Codziennie spędzaliśmy mnóstwo czasu nad pracą w grupach, lecz znalazł się też czas na liczne zabawy i ciekawe atrakcje. W środę po południu spędziliśmy na kajakach. Niestety zdarzyło się nieszczęście i parę kajaków uległo zniszczeniu, tak samo jak nasze komórki i aparaty. Bilans strat: trzy telefony, jeden aparat i jedno wiosło. Do atrakcji możemy również zaliczyć dyskotekę, ognisko, spacery po Parku Mużakowskim. Projekt kalendarza jest zakończony. Aby go dokończyć i przygotować do druku spotykamy się jeszcze raz we wrześniu spotkamy się jeszcze raz.

Ostatniego dnia spotkaliśmy się przy ognisku i omówiliśmy projekt i spotkanie. Następnie spakowaliśmy się i opuściliśmy ośrodek - Turmvilla. Pobyt w Bad Muskau był udany, wszyscy uczestnicy projektu świetnie się bawili.

Zdjęcia z naszego pobytu w Niemczech.

Uczestnicy projektu

Antyrama