w ramach programu finansowanego z
Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

PROJEKT:Razem w czystej Europie


02-07 czerwca 2013r

Uczniowie ZST wzięli udział w projekcie ekologicznym "Razem w czystej Europie" w Mierzynie wraz z uczniami z Ukrainy ze Lwowa oraz z Niemiec z Cloppenburga. W czasie projektu zajmowaliśmy się dbaniem o środowisko.
W pierwszym dniu odbyła się integracja uczniów, poprzez różne zabawy.
We wtorek udaliśmy się do Poznania w celu zrealizowania powierzonych nam zadań, gdy dojechaliśmy czekali na nas przewodnicy, którzy oprowadzili nas po Starym Mieście. Poznań okazał się być zgubny, ponieważ kilkoro uczniów miało problem z dojściem do miejsca zbiórki. Po powrocie czekały na nas kolejne zabawy integracyjne.
Byliśmy również w Berlinie, gdzie zwiedziliśmy główną ulicę i kontynuowaliśmy zadania, po czym udaliśmy się na wyspę tropikalną.
Kolejny dzień był pełen emocji, ponieważ zrealizowaliśmy swoje zadania w grupach i kolejno je przedstawialiśmy. Wieczorem każda szkoła miała za zadanie przedstawienia, pokazania swojego kraju z jak najlepszej strony, kolejnie odbył się pokaz mody ekologicznej stroje zostały zrobione z gazet, reklamówek oraz butelek ich przeznaczeniem było np. pójście do kościoła, na bal bądź do cioci na imieniny ;)
W ostatnim dniu projektu podsumowaliśmy naszą dotychczasową pracę, pożegnaliśmy się ze wszystkimi i wróciliśmy szczęśliwi, wypoczęci oraz z nowymi doświadczeniami językowymi.

Opiekunowie:Agnieszka Gołębska-Tracz, Nelya Chornobyl, Rafał Fedczyszyn
Zdjęcia z naszego pobytu w Mierzynie.

Aneta Buda, Kaja Seroka, Alicja Stńczykowska.

Opiekunowie

Berlin