plakat11 plakat8 plakat6 plakat4 plakat3 plakat1
Z ostatniej chwili

WIRTUALNY SPACER PO ZSTiO
w Skwierzynie odbędzie się 9.06.2020,
w godzinach 10.00-12.00


Uwaga - Matura od 08.06.2020 - wytyczne z ministerstwa dotyczace MATUR - zapoznaj się z nimi!!

Uwaga - terminy EGZAMINÓW ZAWODOWYCH czerwiec -lipiec 2020 WIĘCEJ

Zespół Szkół Technicznych
im.Stanisława Lema
w Skwierzynie ul. Poznańska 1
woj.lubuskie tel.(095)7 170 112
e- mail:zst@zst.skwierzyna.pl
NEWS ZST
szkolenie

Szkolenie

W grudniu odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przy użyciu m.in. ćwiczebnego AED poprowadzone przez pana st. sekc. Marka Andruszków. Dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć.

wiglie

Wigilie

”Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa jedyna, niepowtarzalna noc Bożego Narodzenia”.Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, absolwentom i sympatykom szkoły życzymy Wesołych Świąt. Fotorelacja ze świątecznych spotkań klasowych

jaselka

Jasełka

W ostatni dzień nauki tego roku odbyły się tradycyjnie jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez naszych artystów szkolnych. Na zakończenie ks J. Dądela oraz Pan dyrektor złożyli nauczycielom, pracownikom szkoły i całej społeczności szkolnej świąteczno-noworoczne życzenia. Po uroczystościach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal gdzie podzielili się opłatkiem, składali życzenia i śpiewali kolędy.

zajęcia

Zajęcia dualne

W ramach podpisanego porozumienia o współpracy ZST z firmą Poliflor sp.z.o.o odbyły się w dniu 14.12.2018 zajęcia dualne, w ramach których uczniowie klasy IIITa (technik mechanik) zapoznali się z funkcjonowaniem i obsługą programu BricsCAD.

zajęcia

Zajęcia dualne

W pierwszym półroczu regularnie odbywały się zajęcia z kształcenia dualnego dla uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk i technik spedytor, które miały miejsce zarówno w naszej szkole, jak i u pracodawców:"MAJLAND" Skwierzyna, "AM OKNA" Skwierzyna, "MERCEDES BENZ GRUPA WRÓBEL Zielona Góra, "JANAS LOGISTICS" Skwierzyna

stypendysta

Stypendysta

Uczeń naszej szkoły, KACPER z klasy II Tb, otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. 7 grudnia br. w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczystość rozdania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

konkurs

Dziękujemy wszystkim

....darczyńcom za wsparcie i wrażliwość Zebrane zabawki i odzież zostaną przekazane do Domu Dziecka.

konkurs

Zajęcia interaktywne

W dniu 10.12.2018 i 11.12.2018 uczniowie ZST z nauczycielami przygotowali zajęcia interaktywne dla kl. III Gimnazjum oraz VIII klas Szkoły Podstawowej w Skwierzynie i Murzynowie. Zajęcia odbyły się w pracowniach: logistyczno- spedycyjnej, mechanicznej i hotelarskiej.

konkurs

Konkurs - ANGLISTA, GERMANISTA ROKU

Pierwszy etap już 13.12.2018 (czwartek) - 3 lekcja w budynku B2.

konkurs

Informatyka w logistyce i spedycji

Już za nami kolejne zajęcia " Informatyka w logistyce i spedycji" realizowane w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Skwierzyna. Na zajęciach, trwających 8 tygodni, uczniowie uzupełnili swoją wiedzę na temat funkcji i możliwości programów do edycji dokumentów niezbędnych w logistyce i spedycji.

konkurs

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie uczestniczyli w wycieczce do Berlina, która odbyła się 06.12.2018. Celem wycieczki było poznawanie kultury i zwyczajów niemieckich.

konkurs

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w ZST

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w ZST-6.12.2018 W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.Mogliśmy obejrzeć Miasteczko Wolontariackie przygotowane przez Fabrykę Aktywności Młodych, wystawę naszego szkolnego wolontariatu i wesprzeć Dom Dziecka oraz Zwierzaki.

konkurs

Coraz bliżej święta

Świąteczną dekorację w bud 1 przygotowała klasa II dw

konkurs

ZST DOŁĄCZA SIĘ DO AKCJI

Zbiórka zabawek w ZST trwa od 6 grudnia do 17 grudnia br. Już 6 grudnia możesz przynieść zabawki do bud.1 (ul. Poznańska 1, hol szkoły ). Przy stoisku będą czekały na ciebie

konkurs

ŚWIĄTECZNA PAKA DLA ZWIERZAKA

"Przytulisko " w Skwierzynie potrzebuje wsparcia! Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, absolwentów i mieszkańców gminy do wzięcia udziału w akcji "Świąteczna paka dla zwierzaka" Potrzebne są koce, poduszki, kołdry, karma dla psów i kotów, zabawki, gryzaki, drapaki, itp.

konkurs

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

4TB ubrała choinki i przygotowała świąteczny klimat w budynku B2. Ostatni raz ubierają choinkę w naszej szkole. Następne będą już ubierać gdzieś w jakiejś podstawówce. Ale niech się nie spieszą z tym zanadto

konkurs

Cd fotorelacji ze zbiórki żywności dla potrzebujących

Cd fotorelacji ze zbiórki żywności dla potrzebujących

konkurs

Fotorelacja z akcji charytatywne

Fotorelacja z akcji charytatywne

konkurs

Pomoce dydaktyczne

ZST w Skwierzynie pozyskało nowe pomoce dydaktyczne KIA CEE'D dzięki Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Uczniowie klas technik pojazdów samochodowych oraz kierowca mechanik będą mogli doskonalić swoje umiejętności praktyczne

konkurs

Próba Poloneza

W dniu dzisiejszym nasi maturzyści kolejny raz wzięli udział w próbie Polonez przed Balem Studniówkowym.

konkurs

UWAGA, UWAGA! SZKOLENIE

Zajęcia z pierwszej pomocy dla chętnych osób z Szkolnej Grupy Ratowniczej odbędą się w poniedziałek 3 grudnia w auli szkoły od 3 godziny lekcyjnej. Proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa w zajęciach u p. Danuty Filipek (celem przygotowania listy)

konkurs

Podziękowanie

konkurs

Skwierzyna dla Niepodległej

11.11.2018 - Obchody gminne

konkurs

Piękny akcent świętowania 100 Lecia

Niepodległości przygotowały w budynku nr 2 uczennice z kl. 3 tb Jessica,Julia,Magdalena

konkurs

Mamy miłą informację

Natalia, uczennica klasy IV Tb Zespołu Szkół Technicznych zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyczną w Poznaniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

konkurs

"REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

W9.11.2018 ZST przyłącza się do akcji "Rekord dla Niepodległej", której organizatorem jest MEN oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej

konkurs

Wyróżnienie dla Darii

.Podczas sejmiku młodzieżowego marszałek Elżbieta Anna Polak oraz poseł Katarzyna Osos wręczyły nagrody i wyróżnienia w konkursie „Samorządowa Niepodległa”. Aby wziąć udział w konkursie, należało przygotować piosenkę, pieśń patriotyczną lub wiersz. Konkurs był organizowany przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.

konkurs

Sejmik Młodzieżowy

Dziś w Lubuskim Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze obradował V Lubuski Sejmik Młodzieżowy

konkurs

Konkurs językowy

Jury oceniło Halloweenowe dekoracje na drzwiach i przyznało I NAGRODĘ klasie IIITF !!!! Gratulujemy. Kasa na pizzę jest Wasza! Smacznego 😊 Pomysł jest super, dekoracja zawiera elementy językowe i wykonanie też zasługuje na pochwałę. Trochę czasu i wysiłku musieliście poświęcić, ale jak widać, warto było. Tak trzymać!

strzelnica

W Nietoperku...

W poniedziałek 29 października uczniowie z klas mundurowych policyjnych i pożarniczych udali się wraz z nauczycielami prowadzącymi zajęcia profilowe st. asp. M. Stańczukiem i mł. kpt. M. Andruszków do Centrum Strzeleckiego w Nietoperku. Tam pod okiem wykwalifikowanych instruktorów przeszkoleni zostali pod kątem budowy oraz obsługi broni palnej sportowej i bojowej oraz bezpieczeństwa podczas strzelania.

pomnik

Lekcja historii 2

W środę 17.10.2018 r. udaliśmy się ponownie porządkować miejsca pamięci. Była to, dla uczniów ZST, niecodzienna lekcja historii na cmentarzu OLENDRÓW.

rocznica

W 100 rocznicę...

W związku z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości-19.10.2018 uczestniczyliśmy w prelekcji oraz mogliśmy obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „WARSZAWA – OSTATNIE SPOJRZENIE”

dawcy

DawcY szpiku

Uczniowie ZST dołączyli do bazy dawców szpiku.

Brawo

pomnik

Święto w szkole...

Dnia 12.10.2018 w naszej szkole odbyły się: uroczysta akademia z okazji dnia nauczyciela, ślubowanie klas pierwszych oraz rozdanie awansów uczniom klas mundurowych.

pomnik

Lekcja historii 1

We wtorek 09.10.2018 r. uczniowie klasy 3Taf wraz z nauczycielami brali udział w porządkowaniu miejsc pamięci na cmentarzu ewangelickim (holendersko - niemieckim) w okolicach Świniar. Dla młodzieży była to prawdziwa lekcja historii.

pomnik

Absolwentka

RENATA ŚLIWIŃSKA DOCENIONA PRZEZ MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI

pomnik

RZEMIEŚLNIK W OBIEKTYWIE

DARIA-laueratka konkursu fotograficznego "RZEMIELŚNIK W OBIEKTYWIE"

pomnik

ŚWIĘTO RZEMIOSŁA

W niedzielę 30.09.2018 r., na rynku w Skwierzynie odbyły się obchody Święta Rzemiosła. Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z różnymi zawodami na stoiskach rzemieślniczych, zobaczyć występy artystyczne oraz prezentację szkół. Wśród wystawców znalazła się nasza szkoła, która zaprezentowała swoją ofertę kształcenia zawodowego.

pomnik

Zawody Sportowe

26.09.2018 w Skwierzynie odbyły się zawody sportowe-przełaje, sztafetowe. ZST drużynowo zajęło II MIEJSCE. Gratulujemy sukcesu naszym sportowcom. Fotorelację przygotował Kacper

pomnik

STAŻ W GRECJI

JEDZIEMY NA STAŻ DO GRECJI- UMOWY PODPISANE. Dnia 20.09.2018 w ramach projektu Europejskie staże na drodze ku sukcesom zawodowym-uczniowie ZST w Skwierzynie wspólnie z rodzicami podpisali umowy na wyjazd na praktykę/staż do Grecji w dniach 30.09-13.10.2018

pomnik

ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA I 79. ROCZNICA SOWIECKIEJ AGRESJI NA POLSKĘ

pomnik

SALON MATURZYSTÓW

Dnia 11.09.2018 uczniowie klasy IV uczestniczyli w poznańskim Salonie Maturzystów, który odbył się na Politechnice Poznańskiej. Maturzyści wzięli udział w wywiadach ekspertów dotyczących przygotowań do egzaminów maturalnych 2019. Ponadto zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, które prezentowały się na targach

pomnik

Odsłonięcie pomnika

ZST na uroczystym odsłonięciu POMNIKA upamiętniającego Powstańców Wielkopolskich, którzy walczyli w czasie Powstania Wielkopolskiego o włączenie Skwierzyny do Polski, a także ofiarom niemieckiego obozu w Skwierzynie

teatr

Szkolny teatr

UWAGA! UWAGA! ZAKŁADAMY SZKOLNY TEATR SZTUKI I TAŃCA. Zapisy u p. K. Czekalskiej i R. Sorokulskiej. Pierwsze spotkanie 11.09 (WTOREK) godzina 15.00 w auli ZST.

czytanie

Narodowe czytanie

7.09.2018 NARODOWE CZYTANIE W ZST. Czytamliśmy "Przedwiośnie"- St. Żeromskiego. Cel akcji: „Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości"

modernizacja

Modernizacja CKP

ZST otrzyma kolejne dofinansowanie na modernizację CKP. "...Zarząd Województwa Lubuskiego, podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla Gminy Skwierzyna w wysokości 590.094,48 zł na realizację projektu „Rozwój infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego w Gminie Skwierzyna ...”

rozpoczecie

Początek roku szkolnego

Dnia 3.09.2018r. w ZST odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 :) Nauczycielom oraz uczniom w NOWYM ROKU SZKOLNYM życzymy zdrowia, cierpliwości, wiary we własne możliwości i wielu sukcesów w pracy i nauce. Fotorelację przygotowały Zuza i Oktawia

rozpoczecie

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZST zapraszają na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 w ZST im. ST. Lema w Skwierzynie, które odbędzie się 3 września 2018, o godz. 8.45 w ZST (Ul. Poznańska 1)

mistrzyni

Nasza absolwentka

Cóż to był za konkurs! Złoto dla Renaty Śliwińskej. Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą! 21-latka rezultatem 8,50 m z piątej kolejki ustanawia nowy rekord świata w grupie F40! Kolejny medal. Mamy srebro w rzucie dyskiem. Gratulujemy kolejnego sukcesu Renia!