ZST SKWIERZYNA - Wolontariat 2018/2019
WOLONTARIAT 2018/2019

Wielkanocna zbiórka ....

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Angażujemy się w .....

02.05.2019 - Serdeczne podziękowania za każdy gest dobroci, otwarte serce, złożone dary dla małego Antosia, który wkrótce się narodzi. Dla naszych kochanych wolontariuszy, a także szczególne dzięki dla pani Katarzyny Łobacz, dary zostały przekazane jako świąteczna paczka, mamie oczekującej na narodziny dzieciątka.
03.04.2019 - KOCHANI!!! Wkrótce urodzi się mały Antoś. Niestety stwierdzono u niego wadę serca. Jego mama, która chora jest na cukrzycę musiała zakupić sprzęt, by podtrzymać rozwój dziecka. Pragniemy pomóc przez zbiórkę ubranek i środków do pielęgnacji maluszka (kremików, oliwki, pudru) ...
Wyprawkę pragniemy przekazać jeszcze przed świętami. Wielkanoc już bardzo blisko ... Prosimy o przynoszenie rzeczy do biblioteki szkolnej w budynku CKP do pani Musialskiej lub do pani Rutkowskiej.

13.03.2019 - Kochani dziękujemy za waszą ofiarność i otwarte serca. Ze sprzedaży cegiełek zebraliśmy 562 zł. Kwota zostanie przekazana dla rodziny, która w wyniku pożaru straciła wszystko.
07.03.2019 - W poniedziałek wolontariusze będą rozprowadzać cegiełki wśród uczniów i nauczycieli w ramach akcji charytatywnej "Skwierzyna pomaga". Akcja skierowana jest na rzecz państwa Wojda, którzy w wyniku pożaru stracili cały dobytek. Liczymy na waszą ofiarność.

06.03.2019. - Potrzebna pomoc dla Klekusiowa. Na prośbę naszej absolwentki dołączamy się do wsparcia "Klekusiowa" - Ośrodka rehabilitacyjnego dla dzikich zwierząt. Prosimy również wszystkich o pomic w zebraniu środków na rehabilitację dzikich zwierząt. Każda złotówka się liczy. Strona do Klekusiowa: https://klekusiowo.pl

28.02.2019. STALOWCY startują z kolejną akcją pomocy dla chorej Lilki. Niedawno zbierali dla niej pieniążki na leczenie. Teraz zaczynają zbiórkę nakrętek. Osoby chętne, które chcą przekazać nakrętki, mogą je zostawić w szkole (bud.1) lub zgłosić się bezpośrednio do Denisa Werkowskiego z klasy 1 TL lub w prywatnej wiadomości na fejsbukowym fanpage Kibców Stali Gorzów. Zachęcamy do wsparcia!

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Akcja charytatywna dla PRZYTULISKA

A PRZED NAMI....
WALENTYNKOWA AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ "PRZYTULISKA" DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W SKWIERZYNIE - Wolontariat STOZ - Zwierzaki Niczyje (sytuacja finansowa przytuliska jest w krytycznym stanie - opłaty za leczenie bezdomnych zwierząt)
W programie:
1. "Mam Talent" - VI edycja
2. Międzyklasowy turniej piłki nożnej
3. Kiermasz ciast
4. Walentynkowa paka dla zwierzaka
5. Stoisko wolontariackie
Wszyscy uczestnicy akcji charytatywnej otrzymają punkty dodatnie. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w akcji charytatywnej i zabawy.

Organizator - Samorząd Uczniowski ZST

Walentynkowa akcja charytatywna. Można było zakupić kubki, kalendarze, biżuterię. Ze sprzedaży drobnych upominków nasi wolontariusze zebrali kwotę 171 zł, które w całości przeznaczone zostały na potrzeby Skwierzyńskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.
Dziękujemy wszystkim, zarówno zaangażowanym wolontariuszom oraz nauczycielom i uczniom, którzy wsparli tę inicjatywę.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Międzynarodowy dzień Wolontariusza - cz 2

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w ZST - 6.12.2018. W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Mogliśmy obejrzeć Miasteczko Wolontariackie przygotowane przez Fabrykę Aktywności Młodych, wystawę naszego szkolnego wolontariatu i wesprzeć Dom Dziecka oraz Zwierzaki Niczyje w Skwierzynie.
Wydarzenie to uwieńczone zostało częścią artystyczną i uroczystym apelem w którym uczestniczyli zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież. Czym jest wolontariat? Jak można pomagać innym? – opowiadał prezes Fabryki Aktywności Młodych - Jarosław Marciniak.
Za wszelką bezinteresowną pomoc na rzecz mieszkańców naszej gminy oraz bezdomnych zwierząt - Pani A. Czaczkowska oraz Pan Dyrektor G. Mrowicki wyróżnili naszych wolontariuszy dyplomami i upominkami. Pomagający z pasją otrzymali też koszulki wolontariusza.
Działania Szkolnego Koła Wolontariackiego ZST są potwierdzeniem tezy, że wolontariat nigdy nie przemija i zawsze jest czas oraz potrzeba pomocy innym.
Organizując to wydarzenie chcielibyśmy podziękować wszystkim instytucjom za współpracę z naszym szkolnym wolontariatem oraz tym, którzy swój czas i umiejętności darowują innym.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Świąteczna paka dla zwierzaka

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dary dla bezdomnych zwierząt i udział w akcji "Świąteczna paka dla zwierzaka". W dniu dzisiejszym młodzież ZST dostarczyła świąteczną pakę do "Zwierzaków niczyich" w Skwierzynie.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Podziękowania - WIGILIA MIEJSKA

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy aktywnie wzięli udział w wigilii miejskiej w czwartek 20.12.2018.
Kochani jesteście niezawodni. Dzięki wam mogliśmy poczuć klimat nadchodzących świąt bożego narodzenia.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Międzynarodowy dzień Wolontariusza - cz 1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących.
Podczas uroczystego apelu:

  • TANIEC MIKOŁAJKOWY w wykonaniu naszych wolontariuszek z kl. II Tb - film1
  • ZUMBA- Występ naszego gościa Pani Alicji Ignaszewskiej z wolontariuszkami - film2
  • "Druga szansa" - pantomima w wykonaniu uczniów kl. II Tb i II Tac - film3
  • FOTO RELACJA - zdjęcia

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Świąteczna zbiórka żywności

Kochani świąteczna zbiórka żywności przeprowadzona w skwierzyńskich marketach w dniach 30.11.2018 - 01.12.2018 podsumowana ... Radość ogromna ...
Zebraliśmy 1163 kg żywności.
Dziękujemy wszystkim niezawodnym wolontariuszom, uczniom i nauczycielom, na których zawsze można liczyć.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Akcja POLA NADZIEI

"Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób twórcą siebie samego".

Jan Paweł II

Wolontariusze w ramach Ogólnopolskiej Kampanii POLA NADZIEI ze sprzedaży cebulek żonkili zebrali kwotę 512,61 zł i 5 euro. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom. Po raz kolejny pokazaliście wrażliwość serc i chęć niesienia pomocy osobom chorym na chorobę nowotworową i ich rodzinom.
POLA NADZIEI TO TWÓJ DAR DLA CHORYCH

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Akcja POLA NADZIEI

W piątek 26.10.2018 r. rozpoczęła się w naszej szkole ogólnopolska akcja POLA NADZIEI. Zebrane pieniądze ze sprzedaży cebulek żonkili zostaną przeznaczone na Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

26 październik 2018r - Akcja podczas Zumby

Podczas zajęć Zumby odbyła się zbiórka pieniędzy na stowarzyszenie "Zwierzaki Niczyje". Inicjatorką była instruktorka Alicja Ignaszewska. Pomysł podjęła nasza wolontariuszka Julka Janicka. Akcja trwa do piątku 26.10.2018. Dotychczas zebrano kwotę 145 zł. Dziewczyny bardzo wam dziękujemy. Jesteście pomysłowe i niezawodne.
Wolontariacka brać pozdrawia a zwierzaki już się cieszą.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

25 październik 2018r - Spotkanie wolontariuszy

W środę 25.10.2018 r. W świetlicy środowiskowej przy LO odbyło się integracyjne spotkanie wszystkich wolontariuszy. Była obecna pani Agnieszka Czaczkowska kierownik ośrodka pomocy społecznej i centrum wolontariatu w Skwierzynie. Pani Ania wychowawca świetlicy przedstawiła propozycję działań, w które będą angażować się wolontariusze ZST. Po części oficjalnej spotkaliśmy się przy ognisku na wspólnej zabawie z dziećmi.
Kiełbaski były pyszne. Pogoda nam sprzyjała.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

23 września 2018r - Akcja wolontariatu

Dzisiaj o 19:55 Pierwsza z akcji w nowym roku szkolnym, w której brała udział młodzież ze SKW była zbiórka pieniędzy do puszek STOZ. Podczas wczorajszego meczu Pogoni zebraliśmy super kwotę 527,35 zł i 5 euro. Bardzo dziękujemy Karolinie i Julce naszym niezawodnym wolontariuszkom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

"Zwierzaki Niczyje" - znowu pomagamy

W niedzielę 30 września 2018 w ramach obchodów Święta Rzemiosła nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali fundusze na schronisko "Zwierzaki Niczyje". Zebraliśmy kwotę 148,83zł. Dziękujemy darczyńcom i naszym niezawodnym dziewczynom zawsze gotowym do działania.

Opiekun pani Aleksandra Rutkowska