ZST SKWIERZYNA - Wolontariat 2017/2018
WOLONTARIAT 2017/2018

24 kwietnia 2018r - IX edycja Rajdu Katyńskiego.

24 kwietnia 2018 r. odbyła się IX edycja Rajdu Katyńskiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkół Technicznych im. S. Lema w Skwierzynie. Celem było uczczenie pamięci ofiar Katynia. Rajd rozpoczął się w parku Jagiełły o godz. 9.00 powitaniem zawodników przez dyrektora ZST pana Grzegorza Mrowickiego, krótkim przemówieniem nawiązującym do obchodów 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Nastąpiło zapalenie zniczy pod Dębami pamięci dla upamiętnienia bohaterów, którzy zostali zamordowani przez radziecką policję polityczną NKWD.

Do udziału w biegu zgłosiło się pięć drużyn w skład, których wchodziło trzech uczniów i nauczyciel – opiekun grupy. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 km, dysponowali mapami, trasę wyznaczyło Nadleśnictwo Skwierzyna. Zawodnicy musieli dobiec do punktów kontrolnych, gdzie przygotowane były konkurencje. Uczniowie zmagali się z wiedzą o wydarzeniach w Katyniu, praktyczną wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konkursem strażackim, leśniczym oraz strzelnicą. Start i meta były na placu ZST przy ul. Poznańskiej.

W zawodach uczestniczyli: SP z Międzychodu, SP z Lipek Wielkich, PZS ze Świebodzina, LO ze Skwierzyny oraz SP ze Skwierzyny. W tym roku najlepsi okazali się uczniowie z PZS ze Świebodzina z opiekunem Waldemarem Wachowskim. Drugie miejsce zajęli zawodnicy SP ze Skwierzyny z opiekunem Marcinem Kieżuniem. Trzecie miejsce drużyna ze SP w Międzychodzie z opiekunem Januszem Skorupą. Czwarte miejsce SP Lipki Wielkie z panią Marią Krupińską. Piąte miejsce uczennice z LO Skwierzyńskiego z panem Jackiem Gnybkiem.

Podziękowanie dla Burmistrza Miasta Skwierzyna pana Lesława Hołowni, który ufundował puchar dla zwycięskiej drużyny oraz medale dla wszystkich uczestników Rajdu.

Sponsorami Rajdu byli także : IPN oddział w Szczecinie pan Paweł Skubisz, WSzW w Zielonej Górze płk Grzegorz Dyrka, Starosta Powiatu Międzyrzeckiego pan Grzegorz Gabryelski, OSiR pan Jakub Nawrot, OPS pani Agnieszka Czaczkowska oraz Nadleśnictwo pan Witold Koss.

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

JAK POGODZIĆ PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM?

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Kiermasz Wielkanocny

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Bal karnawałowy

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

1 urodziny " Senior - Wigor

Fotorelacja z 1 urodzin "Senior-Wigor". Na scenie można było zobaczyć seniorów, dzieci oraz młodzież z Koła Wolontariatu naszej szkoły. Podczas uroczystości wolontariusze otrzymali dyplom za udział koncercie urodzinowym oraz współpracę z Dzienny Dom "Senior - Wigor" w Skwierzynie

Przedstawienie z okazji 1. urodzin Dzienny Dom "Senior - Wigor" w Skwierzynie. W rolach głównych Natalia Kruk oraz Piotrek Karkoszka. Scenariusz autorstwa Magdalena Szkudlarek

"Kiedy dziadek był młody to zabierał babcie na tańce". Taniec w wykonaniu Łukasz Szóstka i Nadia Łapa<

Chwila wspomnień, wspólne wieczory przy ognisku ze znajomymi i muzyce. Gitara Michał Wyka, śpiew Ala Ratajczak

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Pola Nadziei

Ze sprzedaży cebulek żonkili udało nam się uzbierać sumę 524,31zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane Hospicjum Św.Kamila w Gorzowie Wlkp.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Mikołajki w świetlicy

Mikołaj ze śnieżynkami dotarł do dzieci ze świetlicy środowiskowej. Serdecznie dziękujemy śnieżynkom - Daria Gągoł, Natalia Kornobis, Klaudia Soczawa, Magdalena Ostrowska oraz naszemu świętemu Filip Bałaziński.

21.12.2017 wieczorem do naszych dzieci ze świetlicy środowiskowej dotarł Mikołaj ze Śnieżynkami, przywiózł prezenty. Udowodnił dzieciom, że czyta listy od nich i w miarę możliwości spełnia ich marzenia. Oczywiście dzieci muszą cały rok aktywnie pracować i być grzeczne. Było wiele radości. Niektóre dzieci z wrażenia zapomniały przygotowanych wcześniej wierszyków i piosenek.

Bardzo dziękuję Wszystkim sponsorom Mikołaja, darczyńcom.
Zdrowych, spokojnych i przede wszystkim rodzinnych Świąt.

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Mamy Rekord

Podczas zbiórki żywności padła rekordowa ilość zebranych przez nas produktów. Wspólnie uzbieraliśmy 1096 kg żywności, która zostanie przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom z naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję – młodzieży, nauczycielom oraz darczyńcom

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Andrzejki

Wolontariusze na imprezie Andrzejkowej w świetlicy

Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Pomagamy

Pomimo niesprzyjającej pogody nasi wolontariusze chętnie przyłączyli się do pomocy przy rozładunku żywności, która przyjechała do Ośrodka Pomocy Społecznej w Skwierzynie.

Opiekun pani Joanna Mencweld

Fotorealcja z konceru "Symbioza pokoleń".

Próby do występu Symbioza Pokoleń

Fotorealcja z konceru "Symbioza pokoleń". Podczas koncertu:

  • Foto Galeria
  • "Moja i twoja nadzieja" - Ks. Krzysztof Śliwa z zespołem w piosence
  • "Nie chcę więcej"
  • Nagrodzeni wolontariusze: Ola Sima, Natalia Zalewska, Radek Sauermann, Maciej Kaczmarek, Bartek Ciesielski, Łukasz Czapracki.
  • nasza szkoła otrzymała Tytuł AMBASADORA WOLONTARIATU
  • Opiekun pani Joanna Mencweld, Opiekun pani Aleksandra Rutkowska

Zbiórka karmy w ZST dla bezdomnych zwierzaków

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy dla zwierząt z przytuliska STOZ w Skwierzynie. Wszyscy uczniowie, którzy zaangażują się w pomoc dla zwierzaków otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Produkty należy dostarczać do J.Mencweld (internat) lub J.Musialskiej (biblioteka).
Dziękujemy

Opiekun pani Joanna Mencweld

PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę niezbędnych artykułów dla zwierząt. Szczegóły w załączniku. Dla wszystkich, którzy zaangażują się w akcję przewidziane punkty dodatnie z zachowania. Punkt zbiórki: internat ZST oraz biblioteka szkolna (CKP). Z tej okazji możesz wesprzeć bezdomne zwierzęta przebywające w Przytulisku STOZ, oraz koty z DOMU KOTA w Międzyrzeczu.
Potrzebujemy: Suchą karmę dla kotów, psów (junior lub adult) - ze sklepu zoologicznego lub gabinetu weterynaryjnego, Puszki dla kotów, psów, Żwirek dla kotów - (Benek) Drapaki, Kuwety, Legowiska, Ręczniki, pościel,Podkłady medyczne, Środki czystości ( domestos, płyn do naczyń, worki na śmieci, mopy, szczotki, zmywaki, płyny do podłóg, płyny antybakteryjne, ręczniki papierowe), Rękawiczki jednorazowe lateksowe- M, Płyny do dezynfekcji rąk, Zabawki kocie i psie,Środki przeciwpchelne, środki na robaki.
Wszystko można dostarczyć na adres : OPS, ul. Batorego 15, godz. 8.00- 15.30, lub umówić się telefonicznie po odbiór 725300854.
Dziękujemy

Opiekun pani Joanna Mencweld

Uwaga-pilne!!!

Potrzebna pomoc dla malutkich kociąt ;) Samorząd Uczniowski ZST pilnie poszukuje dla 2 malutkich bezdomnych kociąt domków. Zbliża się zima i maluszki mogą jej nie przeżyć. Prosimy o udostępnienie i pomoc w znalezieniu dla nich domów. Chętnych prosimy o kontakt na fb. Wierzymy w WAS i moc FB

Opiekun pani Joanna Mencweld

Turniej


23 września 2017 - Turniej piłki nożnej w świetlicy środowiskowej zorganizowany przez naszych wolontariuszy

Opiekun pani Joanna Mencweld

Poszukiwani

Szkolne Koło Wolontariatu poszukuje osoby chętne do współpracy. Jako wolontariusz możesz pomagać zwierzętom ze schroniska "Zwierzaki Niczyje", dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej lub współpracować z osobami starszymi w Senior - Wigor. Oprócz tego mamy dla Ciebie propozycję szkoleń, spotkań integracyjnych i udział w wielu dodatkowych zajęciach.
Zapisy u p.A.Rutkowskiej lub p.J.Mencweld. Osoby, które są już członkami SKW nie muszą wypełniać kwestionariusza.

Opiekun pani Joanna Mencweld

Dotacja - Zwierzaki Niczyje

Kochani tak jak już wcześniej pisałam STOZ Zwierzaki Niczyje otrzymało dotację w ramach konkursu Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych- Budżet Inicjatyw Obywatelskich dla organizacji pozarządowych woj. Lubuskiego. Zaproponowałam w projekcie Dni Otwarte Przytuliska STOZ pod hasłem "Zwierzaki- mieszkańcom", ale zanim ten piknik rodzinny zorganizujemy i zaprosimy mieszkańców, musimy się przygotować, dlatego dla członków stowarzyszenia, wolontariuszy tych obecnych i tych przyszłych od września 2017 odbędzie się pierwsze z cyklu szkoleń.
Dnia 16-17.09.2017 od 10.00 zapraszamy na spotkanie z psychologiem zwierząt, trenerem zwierząt- Panią Renatą Grudzień. Dwa dni warsztatów- "jak dogadać się z psem: podstawy szkolenia, zabawa czy nauka poprzez klikiera, mój pies potrafi sztuczkę..". Będziemy uczyć się i pracować z naszymi psiakami z przytuliska, a jeśli ich nie będzie ;), to z prywatnymi.
Celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się naszych podopiecznych czworonożnych podczas Dni otwartych i zachęta do adopcji :) Ale i nie tylko, do późniejszej, codziennej pracy z naszymi przytuliskowymi psiakami i kotami :) Zapraszam, zarezerwujcie sobie ten weekend już teraz! zapisy na pw.

Opiekun pani Joanna Mencweld

Szkolenie

12 sierpnia 2017 od godz. 15.00 - zapraszam wszystkich członków stowarzyszenia, wolontariuszy, chętnych na wolontariuszy i miłośników zwierząt na szkolenie z zakresu : "ABC psa i kota schroniskowego", w programie podstawy pielęgnacji chorych psów i kotów, profilaktyka chorób zakaźnych, profilaktyka pasożytnicza, ciąża, połóg, oseski.... Inne według potrzeb zainteresowanych. szkolenie odbędzie się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Skwierzynie, ul. Batorego 15. Szkolenie poprowadzi lek.wet. Joanna Kwiatkowska- ANIMAL DOCTOR :) Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat. Zapisy pod tel. 725300854 lub na pw. Do 10/08, żebym mogła przygotować certyfikaty i niespodzianki dla wszystkich

Opiekun pani Joanna Mencweld