ZST SKWIERZYNA - Wolontariat 2015/2016
WOLONTARIAT 2015/2016

Szkolne Koło Wolontariatu - Pomaga

Kolejny rok naszej wolontariackiej działalności zainicjowaliśmy uczestnictwem w akcji na rzecz potrzebujących dzieci. W dniach 25 i 26 września 2015 roku w skwierzyńskich marketach przeprowadziliśmy zbiórkę żywności w ramach programu społecznego Federacji Polskich Banków Żywności "Podziel się posiłkiem". Głównym celem programu jest przyczynienie się do przekazania jak największej ilości produktów żywnościowych niedożywionym dzieciom, by mogły się zdrowo rozwijać i pełniej żyć. W wyniku tej zbiórki udało nam się pozyskać 296 kg żywności.

Dziękujemy wszystkim, którym nieobojętny jest los potrzebujących dzieci, oraz niezawodnym wolontariuszom: Jankowi Czubińskiemu, Reni Śliwińskiej, Kamili Poźniak i naszemu absolwentowi szkolnemu Adrianowi Gmiąt.

Opiekun SKW Barbara Kałakuka

Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję

Ogólnopolska Kampania "Pola nadziei", to akcja zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych, objętych opieką hospicyjną. Symbolem akcji jest kwiat żonkila; międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych . Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

Jak co roku, również i w tym włączyliśmy się w tę akcję. Kwestując 12 i 20 pażdziernika 2015 roku, przy wsparciu samorządu szkolnego zebraliśmy kwotę 650 złotych. Pozyskane pieniądze przekazaliśmy do Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp, które pozwolą na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych tej placówki. Wśród kwestujących wolontariuszy byli: P.Tkocz, P.Gniazdowska ,P.Krzystyniak, S. Ogrodowska, A.Waligóra, A.Mutwicka, K.Szczyglewska,N. Pylypyshyn, K. Bubel, N. Rozniata M. Wojtal, S. Simińska, D. Semenowicz, D.Jaroszewicz, D. Kuroczycka,A. Sima. Dziękujemy wszystkim w imieniu pacjentów hospicjum za wsparcie, wrażliwość i nadzieję. Myślę, że akcja ta skłoniła wielu z nas do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

Serdecznie podziękowania kierujemy dla wszystkich darczyńców, którym bliski jest los potrzebujących.

Opiekun SKW Barbara Kałakuka

Świateczna zbiórka żywności - podsumowanie akcji

W dniach 4 i 5 grudnia 2015 nasi wolontariusze kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności. W ten sposób chcieliśmy pomóc i uwrażliwić społeczność skwierzyńską na problemy ludzi ubogich i potrzebujących. Podczas tegorocznej zbiórki zebraliśmy w Biedronce i Netto zebraliśmy 420,68 kg żywności, którą przekazaliśmy do Parafii w Skwierzynie.

Dziękujemy darczyńcom za hojność, a wolontariuszom za pomoc i bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Wśród wolontariuszy byli: J. Czubiński, R. Śliwińska, K. Pawłowski, K. Zaręba, S. Baranowski, P. Anus, K. Dec, Z. Zagórska, O. Sarzała, M. Wieczorek, M. Stawiska, Sz. Januszczak, P. Kaczmarek, T. Urban, J. Muranowicz, M. Danielski, D. Swoboda.
Podziękowania kierujemy również do nauczycieli: R. Sorokulskiej, D. Tomaszek - Wilskiej, J. Musialskiej, R. Poźniak

Opiekun SKW Barbara Kałakuka, Danuta Pluskota

Gościnnie na wigilii w OPS

Z okazji radosnych i długo oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia, zostaliśmy zaproszeni na spotkanie wigilijne, by wspólnie z podopiecznymi świetlicy środowiskowej "U Puchatka" w klimacie świątecznym poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt. Uroczysta wigilia odbyła się w poniedziałek 21 grudnia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Skwierzynie. Podczas spotkania kierownik placówki A. Czaczkowska złożyła życzenia świąteczne oraz podziękowania za współpracę. Nie zapomniał również o nas Święty Mikołaj, który dla każdego wolontariusza miał prezent.
Blask choinki, zapach pierników oraz polskie kolędy towarzyszyły serdecznym pogawędkom i wielu dobrym życzeniom.

Opiekun SKW Barbara Kałakuka

Wielkanocna zbiórka żywności

Po raz kolejny w porozumieniu z Bankiem Żywności w Gorzowie Wlkp. włączyliśmy się w ogólnopolską akcję zbierania żywności. W dniach 11-12 03.2016r.w skwierzyńskich marketach zgromadziliśmy łącznie 395,422 kg żywności. Wśród zebranych produktów spożywczych znalazły się m.in: mąka, cukier, tłuszcze, konserwy, przetwory,z warzyw i owoców, makarony i słodycze. Pozyskane produkty przekazaliśmy na podstawie protokołu Siostrom Miłosierdziaj, które podzieliły dary wśród potrzebujących mieszkańców Skwierzyny. Serdeczne podziękowania kierujemy do wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczących w zbiórce są to m.in: Sz.Januszczak, Galasińska, K. Zaręba, D.Wrześniewski, O.Sarzała, M. Stawiska, M.Wieczorek, J. Czubiniak, R.Śliwińska, K.Poźniak, G. Radulska, Z.Zagórska, T.Urban, M.Danielski, J.Kaczmarek - uczeń LO w Skwierzynie, A. Wowczko - uczennica Technikum w Gorzowie Wlkp. oraz nasz absolwent A.Gmiąt.
Gorąco dziękujemy nauczycielom wspomagającym zbiórkę p. R.Sorokulskiej, J.Musialskiej, A.Rutkowskiej.
Dziękujemy Kierownictwu marketów Biedronka i Netto.
Dzięki naszej wspólnej akcji wielu potrzebujących osób otrzymało pomoc.

KAŻDY NAWET NAJMNIEJSZY DAR JEST DAREM SERCA.....

Opiekunowie SKW Barbara Kałakuka, D. Pluskota, R. Poźniak