ZST SKWIERZYNA - Wolontariat 2013/2014
WOLONTARIAT 2013/2014

"Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz"

"Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz" - Hasło, które w dniach 4 i 5 października miało szczególną moc i znaczenie dla wolontariuszy, gdyż jest nam bliska idea pomocy potrzebującym dzieciom. W piątek popołudniu i od rana w sobotę, rozpoczęliśmy zbiórkę artykułów żywnościowych w miejscowych marketach Netto i Biedronka. W tym roku w akcję zaangażowało się 24 wolontariuszy z Zespołu Szkół Technicznych, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Skwierzynie oraz Gimnazjum w Przytocznej.

Są wśród nich: J.Komasa, R.Białan, K.Kolis, A.Kołpaczewska, P.Sorokulska, Ż.Chrąchol, R.Śliwińska, A.Radulska, G.Radulska, A.Szewczyk, M.Bąbelczyk, B.Andrzejczak, M.Kulesz, A.Parafiniuk, K.Poźniak, K.Seroka, W.Dańko, K.Dańko, N.Czubiniak, P.Szewczyk, A.Gmiąt, T.Dominas, K.Pietrowska, P.Sawicka, E.Chmielewska, M.Płuciennik, A.Gaponiuk, A.Siankowska.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, nauczycieli i ludzi dobrej woli w tegorocznej zbiórce udało nam się zgromadzić 272 kg. żywności, którą przekazaliśmy Siostrom Miłosierdzia w Skwierzynie z przeznaczeniem dla potrzebujących dzieci.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.

Opiekun SKW Barbara Kałakuka

V Rajd Katyński

Zgodnie z tradycją już po raz piąty zorganizowaliśmy Rajd Katyński,dla uczczenia 74 rocznicy wydarzeń katyńskich.W tym roku do grona uczestników dołączyli gimnazjaliści z Lipek Wielkich, Witnicy i Międzychodu,łącznie rywalizowało sześć drużyn.

Realizując zadania konkursowe uczestnicy wykazali się wiedzą z historii,umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,orientacji w terenie,sprawnością fizyczną i strzelecką.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali gimnazjaliści z Lipek, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie naszej szkoły,trzecie miejsce zajęli skwierzyńscy licealiści,czwarte przypadło miejscowemu gimnazjum,piąte zajęli uczniowie gimnazjum z Witnicy, a szóste z gimnazjum nr 1 w Międzychodzie.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom imprezy- Nadleśnictwu Skwierzyna oraz kierownik internatu p.I Goławskiej.Szczególne podziękowania kierujemy do tegorocznych sponsorów: Rady Szkoły, Rady Rodziców,Rady Rodziców Wychowanków Internatu ZST, Burmistrza Skwierzyny T.Watrosa,Starosty Międzyrzeckiego G. Gabryelskiego,Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze, Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie oraz TVP Gorzów.

Dziękujemy również nauczycielom i uczniom naszej szkoły zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.

Opiekun SKW Barbara Kałakuka