ZST SKWIERZYNA Projekt zawodowy
Projekt zawodowy -"Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Skwierzyna"

Projekt pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Skwierzyna złożony do Urzędu Marszałkowskiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 3.964.246,56 zł. Projektem objęci zostaną uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych.

Uczniowie podniosą swoje kompetencje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach,które wykraczają poza program nauczania.

Ponadto zostaną skierowani do pracodawców i przedsiębiorców na praktyki i staże. Nauczyciele przedmiotów zawodowych podniosą swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych oraz stażach zawodowych u przedsiębiorców.

Projekt przewiduje modernizację oferty kształcenia zawodowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego rynku pracy, poprzez doposażenie bazy dydaktycznej szkoły. Gmina Skwierzyna otrzyma dofinansowanie w ramach Osi Priorytetowej 8 Nowoczesna edukacja,Działania 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, Poddziałania 8.4.1

Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Harmonogramy działań w projekcie
Podjęte działania
kurs

Kurs prawa jazdy

UWAGA KURSANCI PRAWA JAZDY KAT. B- W ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Gminie Skwierzyna Spotkanie informacyjne dla uczniów

remont

Remonty w ZST

Dzięki realizacji projektu „Modernizacja infrastruktury i wyposażenie placówek edukacyjnych Gminy Skwierzyna” we wrześniu będziemy uczyli się w wyremontowanych i w pełni wyposażonych w pomoce dydaktyczne klasach

Praktyki

Praktyki i staże

Praktyki i staże w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Skwierzyna" Nasi uczniowie rozpoczęli praktyki w zakładach pracy w zawodach

Praktyki

Praktyki i staże

WAŻNE- PRAKTYKI I STAŻE. Dnia 12 czerwca 2017 r. (poniedziałek), o godz. 10.00 w auli ZST odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów

sommelier

Kurs sommeliera

Kurs sommelier odbył się w ZST w Skwierzynie dla uczniów i nauczycieli kierunku technik hotelarstwa. Trwał 30 h, udział w nim wzięło 12 osób, które 30 marca br. z sukcesem zdały egzamin zaliczając kurs.

operator

Kurs operatora ...

Uwaga! KURS OPERATORA WÓZKÓW WIDŁOWYCH rozpocznie się 30.03.2017 , o godz. 15.00 w budynku CKP. Kolejne zajęcia odbędą się 31.03. 2017 o godz.15.00 oraz 1.04.2017 o godz. 9.00 w bud. CKP.

spawacz

Kurs spawacza

Uwaga! KURS SPAWACZA rozpocznie się 30.03.2017 , o godz. 15.00 w budynku CKP. Kolejne zajęcia odbędą się 3.04.2017, o godz. 15.00 w budynku CKP.

projekt

Projekt

Uwaga! Listy osób zakwalifikowanych do poszczególnych kursów i szkoleń zostały wywieszone w budynku przy ul. Poznańskiej.

kursy

Kursy

1. Kurs spawacza, 2. Kurs operatora wózków widłowych, 3. kurs kelner, 4. kurs sommelier, 5. Staże i praktyki (stypendium dla ucznia w wysokości 1500 zł), 6. Prawo jazdy kat. B.

informatyka

Informatyka w logistyce

We wrześniu/listopadzie 2017 odbyły się zajęcia "Informatyka w logistyce i spedycji" Na zajęciach uczniowie klasy IV TL uzupełnili swoją wiedzę na temat funkcji i możliwości programów do edycji dokumentów niezbędnych w logistyce i spedycji.

kurs

Operatorzy wózków widłowych

Operatorzy wózków widłowych - 23.03.2018 egzamin zdany. Gratulujemy! Młodzież ZST zdobyła dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w gminie Skwierzyna", który jest realizowany w naszej szkole

pilot

Kurs pilota wycieczek

JUŻ PILOCI WYCIECZEK I REZYDENCI!Młodzież ZST z klas hotelarskich zdobyła dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu. Kurs pilota wycieczek krajowych i zagranicznych / rezydent zakończył się dnia 13-14 kwietnia br egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.

barista

NA KURSIE BARISTA

Na pierwszych zajęciach dowiedzieliśmy się gdzie rośnie kawa, jak wyglądają plantacje przemysłowe i ekologiczne. Omówiliśmy odmiany Arabica i Robusta. Metody obróbki kawy jej suszenia i wypalania. Barista Łukasz Sablik przekazywał nam wiedzę jak być dobrym baristą.

promocja1

O projekcie w mediach

Notatka infromacyjna o projekcie MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W GMINIE SKWIERZYNA na stronie www.skwierzyna.pl

staże

Płatne staże

5 czerwca 2018 roku uczniowie ZST uczący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik spedytor, technik mechanik, technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, mechanik podpisali umowy na realizację staży zawodowych u przedsiębiorców.

kurs

Barman-Blender

Uczniowie klas hotelarskich uczestniczyli w kursie Barman-Blender, którym poznali zasady pracy barmana oraz techniki obsługi gości, wyposażenie baru a także rodzaje koktajli. Na zajęciach praktycznych stawialiśmy pierwsze kroki rzucając butelkami oraz kubkami barmańskimi tzn. Flair, parzyliśmy doskonałe kawy a także robiliśmy drinki tj. Tequila, Sex on the Beach, Kamikaze, Margarita, Black Russian itp.

kurs

Florysta

7 czerwca 2018 uczennice z klas hotelarskich wzięły udział w kursie florystycznym. Podczas zajęć tworzono kompozycje kwiatowe, wykonywano wiązanki okolicznościowe na różne okazje. Przekazano również wiedzę, jak stworzyć dekoracje z roślin suszonych lub doniczkowych oraz kompozycje mieszane, które można wykorzystać podczas konferencji czy też bankietu wraz z cateringiem.

kurs

KURS FLORYSTYCZNY

... w ramach PROJEKTU: "MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W GMINIE SKWIERZYNA dla klas hotelarskich. Mamy nadzieję, że kurs podobał się naszym uczennicom? Zajęcia prowadziła oraz fotorelację przygotowała pani Karolina Drozdek- Staniszewska z Kwiaciarnia Renee . Dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia prac dziewcząt.

kurs

KURS BARMAN BLENDER

... dla uczniów klas hotelarskich. 18 czerwca br odbyły się ostatnie zajęcia z kursu barman blender dla uczniów klas hotelarskich. Nasi uczniowie dzięki uczestnictwu w kursie w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Skwierzyna" zdobyli dodatkowe kwalifikacje zawodowe

staz

Staże w 2018

26 września 2018 w auli ZST odbyło się podsumowanie praktyk/staży wakacyjnych 2018. 35 uczniów ZST odebralo w dniu dzisiejszym zaświadczenia za odbyty staż w czasie wakacji w firmach branży logistycznej, spedycyjnej, mechanicznej, hotelarskiej. Po przepracowaniu 150 h uczniowie otrzymali stypendium projektowe. Wkrótce odbędzie się nabór w klasach I, II, III i IV.

staz

Płatne staże na wakacje

21 maja 2019 r odbyło się spotkanie organizacyjne dla młodzieży ZST z przedstawicielem Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej z Gorzowa WLKP, którego celem było podpisanie umów na odbycie płatnych staży zawodowych w czasie wakacji w przedsiębiorstwach. W stażu wakacyjnym weźmie udział 21 uczniów ZST