ZST SKWIERZYNA - Staże w Portugalii
Fundacja Młodzieży Wiejskiej

NA STAŻ DO PORTUGALII

staz

Zespół Szkół Technicznych w Skwierzynie oraz Fundacja Młodzieży Wiejskiej informują o rozpoczęciu rekrutacji uczestników do projektu „Międzynarodowa mobilność szansą na zawodowy sukces”.

Działanie skierowane jest do uczniów kształcących się w klasach o profilu technik spedytor oraz technik logistyk. Celem nadrzędnym projektu jest wzrost kompetencji zawodowych uczniów poprzez udział w 2 tygodniowym stażu w portugalskich przedsiębiorstwach działających w obszarze logistyki i spedycji. Przewidywany termin wyjazdu: II poł. października – I poł. listopada 2017. Staż realizowany w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

22.09.2017

Dzisiejszy dzień był dniem długo oczekiwanym dla wszystkich, którzy ubiegali się o staż w PORTUGALII. Przedstawiciele Fundacja Młodzieży Wiejskiej ogłosili wyniki naboru. Po podliczeniu punktów przez KOMISJĘ REKRUTACYJNĄ zgodnie z kryteriami rekrutacyjnymi, do odbycia staży zakwalifikowało się 15 uczniów. Wyjazd już w październiku 2017 r. Wezmą w nim udział uczennice i uczniowie z technikum logistycznego i spedycyjnego. Gratulujemy!

31.10.2017

Kolejny wyjazd w ramach stażu zawodowego w portugalskich przedsiębiorstwach trwa w najlepsze!Za nami intensywny weekend w Porto, Viana do Castelo oraz w samej Bradze :) A to dopiero początek!

staz
staz
staz
staz
staz
staz

Projekt „Międzynarodowa mobilność szansą na zawodowy sukces” (POWERVET-2017-1-PL01-KA102-037861).Kolejny wyjazd w ramach stażu zawodowego w portugalskich przedsiębiorstwach trwa w najlepsze! Za nami intensywny weekend w Porto, Viana do Castelo oraz w samej Bradze :) A to dopiero początek! Projekt „Międzynarodowa mobilność szansą na zawodowy sukces” (POWERVET-2017-1-PL01-KA102-037861).Działanie realizowane jest przy współpracy Fundacji Młodzieży Wiejskiej, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu, Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie oraz APLICAPROPOSTA LDA (Braga Mobility Open). Staż realizowany w ramach projektu systemowego „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

staz
staz
staz
staz
staz
01.11.2017

Logistycy i spedytorzy z ZST na stażu zawodowym w Portugalii w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność szansą na zawodowy sukces' , którego organizatorem jest Fundacja Młodzieży Wiejskiej ;) Wyruszyliśmy na zagraniczne staże. Portugalia powitała nas piękną pogodą. Na początku czekały nas niemałe atrakcje - piękne miasto Porto położone nad samym oceanem oraz malownicza Braga, w której zatrzymaliśmy się już na stałe. Pozwiedzaliśmy, popodziwialiśmy zabytki - zwłaszcza kościoły, tego mają pod dostatkiem. Było miło, ale się skończyło i już zamiast zwiedzać - pracujemy w portugalskich firmach. Czekajcie na dalsze wieści!

staz
staz
staz
staz
staz
15.11.2017

Nasz wyjazd do Portugalii w ramach stażu zawodowego w tamtejszych przedsiębiorstwach dobiegł końca. Dwa tygodnie, które tam spędziliśmy minęły jak jedna chwila. Czas, który mieliśmy, wykorzystaliśmy w pełni. Spędziliśmy go bardzo intensywnie i ciekawie. Działo się dużo - pracowaliśmy, uczyliśmy się, zwiedzaliśmy i narzekaliśmy (mamy nadzieję, że nie za bardzo), ale wróciliśmy zadowoleni, pełni nowych doświadczeń i umiejętności. Bragę poznaliśmy od podszewki. Zwiedzaliśmy Lizbonę, choć czasu mieliśmy zdecydowanie zbyt mało, choć nie tak mało, jak na odkrywanie wszystkich zajmujących zakątków Fatimy. czytaj więcej

staz
staz
staz
staz
staz
staz
27.11.2017

Miło nam poinformować, że uczniowie CKZiU w Międzyrzeczu oraz ZST w Skwierzynie pomyślnie zakończyli praktyki zawodowe w Portugalii. Tym samym Fundacja Młodzieży Wiejskiej zakończyła główne działania związane z projektem "Międzynarodowa mobilność szansą na zawodowy sukces". Przypomnijmy, staż zawodowy dla uczniów klas o profilu technik logistyk oraz technik spedytor odbył się w terminie 27/10/2017 – 07/11/2017. Ze wsparcia skorzystało 30 uczniów spełniających kryteria rekrutacji oraz 2 nauczycieli stanowiących nadzór opiekuńczo – wychowawczy oraz pedagogiczny.

Ze strony Fundacji Młodzieży Wiejskiej oraz Braga mob zapewniono uczestnikom pełne wsparcie indywidualne, na które składały się:

  • organizacja podróży na miejsce realizacji mobilności,
  • organizacja zakwaterowania i wyżywienia,
  • zapewnienie przedsiębiorstw, w których przeprowadzony został program stażu,
  • organizacja programu kulturowego obejmującego swoim zakresem najważniejsze elementy dziedzictwa Portugalii,
  • zapewnienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej

czytaj więcej
staz
staz
staz
staz