Alkoholizm tyczy się wszystkich ludzi, którzy należą do rodziny osoby chorej.

Alkoholizm tyczy się mężczyzn i kobiet, które są uzależnione. Czy naprawdę tak jest? Niestety, chociaż w ogromnej liczbie przypadków to słyszymy – nie jest to prawdą. Alkoholizm dotyczy ludzi, którzy należą do rodziny osoby uzależnionej. Rodzice, dzieci – skutki czują wszyscy. Po alkohol sięgają kobiety, mężczyźni, osoby młode. W czasie stresu chcielibyśmy się wyluzować. Niewinnie wypijamy kieliszek wina czy jedno piwo. W pewnym momencie alkohol wymyka się z pod kontroli.

Podczas choroby tracimy zdolność kontrolowania wypijanego alkoholu. Z takim stanem wiążą się emocje reszty domowników mieszkających z osobą uzależnioną. W wielu wypadkach smutek, gniew, żal, strach towarzyszą na każdym kroku. Picie potrafi iść pokoleniowo. Jeżeli ojciec pił, prawdopodobnie jego syn także będzie. Córka szukała będzoe męża, który posiada kłopot z alkoholem.

Bliscy pod wpływem negatywnych emocji zaczyna kłócić się, frustrację wyładowywać na sobie wzajemnie. Wszystko to na zawsze zostanie w naszych głowach. To skrzywdzenie zostaje w nas na całe życie, odciska własne piętno.Alkoholik ma obowiązek się leczyć. Pomoc ma możliwość znaleźć w wielu miejscach – leczenie alkoholizmu Lublin czy też na spotkaniach anonimowych alkoholików. Musi sam poczuć potrzebę zaprzestania picia oraz wyjścia z nałogu. Mobilizacją dla niego mogą być bliscy.

Dodaj komentarz