plakat11 plakat8 plakat6 plakat4 plakat3 plakat1
Z ostatniej chwili

WIRTUALNY SPACER PO ZSTiO
w Skwierzynie odbędzie się 9.06.2020,
w godzinach 10.00-12.00


Uwaga - Matura od 08.06.2020 - wytyczne z ministerstwa dotyczace MATUR - zapoznaj się z nimi!!

Uwaga - terminy EGZAMINÓW ZAWODOWYCH czerwiec -lipiec 2020 WIĘCEJ

Zespół Szkół Technicznych
im.Stanisława Lema
w Skwierzynie ul. Poznańska 1
woj.lubuskie tel.(095)7 170 112
e- mail:zst@zst.skwierzyna.pl
NEWS ZST
jasełka

Jasełka

Uczniowie naszej szkoły, którzy, po kilkutygodniowych przygotowaniach, przedstawili Jasełka pod kierunkiem wychowawców z Internatu pani Ani i pani Asi. W metaforyczny sposób przekazali nam trochę humorystycznie, trochę refleksyjnie, że to dobro, miłość i prawda zwyciężają w ostatecznym rozrachunku.

święta

Wesołych świąt

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem i obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, absolwentom i sympatykom szkoły życzą Dyrekcja Szkoły i Samorząd Uczniowski ZST

Gimnazjaliści

Gimnazjaliści w ZST

Zajęcia interaktywne dla Gimnazjalistów. W dniu 15.12 uczniowie ZST wraz z nauczycielami przygotowali zajęcia interaktywne dla klas trzecich gimnazjum w Skwierzynie. Odbyły się w pracowniach; logistycznej, spedycyjnej, mechanicznej i hotelarskiej. Gimnazjaliści mieli również możliwość sprawdzenia profilu zainteresowań w Multimedialnym Centrum Informacji i Kariery.

Mikołaj

Mikołaj w szkole

Odwiedziny św Mikołaja i jego świty. Zgodnie z odwieczną tradycją, nasza szkołę odwiedził św. Mikołaj ze swoją świtą. W nagradzaniu przepysznymi słodyczami oraz rózgami pomagali mu aniołowie, renifery i diabolęta

praktyka

Klasy hotelarskie

3TF (technikum hotelarskiego) na praktykach w urzędzie miasta + obsługa straży pożarnej

konkurs1

Konkurs językowy

Internetowe zmagania z języka niemieckiego za nami! Dzisiaj pięciu uczniów z naszej szkoły przystąpiło do konkursu Verstehen, który polegał na wysłuchaniu 24 pytań w języku niemieckim i zaznaczeniu prawidłowej odpowiedzi w ciągu 60 minut.

zabawa

Mikołaj dla dzieci

7 grudnia, w czwartkowy wieczór, dzieci pracowników szkoły bawiły się przy choince z Mikołajem. Zabawę przygotowały klasy II TF i IIDW.

Ukraina

Dary dla Ukrainy

SKW zbierało zabawki wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, które zostały przekazane przez wolontariuszy podczas mszy dla dzieci z Ukrainy. Dziękujemy darczyńcom, nauczycielom oraz młodzieży ZST za wielkie serce oraz zaangażowanie się w akcję charytatywną

swieta

Świąteczny nastrój

W szkole panuje już świąteczny nastrój ;) Świąteczne piękne dekoracje przygotowały klasy: I dw i III cw i III TC ;) Czekamy na Mikołaja.

zbiorka

Mamy REKORD!

Podczas zbiórki żywności padła rekordowa ilość zebranych przez nas produktów. Wspólnie uzbieraliśmy 1096 kg żywności, która zostanie przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom z naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję – młodzieży, nauczycielom oraz darczyńcom

aleja

Biblioteka ZST

"Aleja literacka" zachęca do czytania.
Prace konkursowe naszych uczniów (bud. 2)
Wkrótce będzie można ją podziwiać w bud.3- CKP)

komisariat

Na komisariacie

W dniu 27. XI klasa I TB wybrała się wraz z prowadzącym zajęcia policyjne na lekcję w terenie, do Komisariatu Policji w Skwierzynie. Na miejscu przywitał ich zastępca komendanta pan podkom. Krzysztof Kozłowski, następnie uczniowie poznali strukturę działania KP Skwierzyna oraz nabierali umiejętności związanych z daktyloskopowaniem.

stypendium

Stypendystka

PAULINA ANUS z kl 3tf ZST - STYPENDYSTKA PREZESA RADY MINISTRÓW na uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/18. Gratulujemy!

csi

Podsumowanie projektu CSI

W dniu 16.10.2017 r. policjanci grupy interwencyjnej Komisariatu Policji w Skwierzynie otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na boisku Zespołu Szkół Technicznych ma znajdować się pojazd, który wcześniej był widziany w miejscu dokonania rozboju.

studia

Gdzie na studia?

"ROZWIJAMY MYŚLENIE PROJEKTOWE"- 23.11.2017 zajęcia grupowe klas IV z przedstawicielami Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie. Zajęcia mają na celu przygotowanie młodzieży do wyboru dalszej drogi zawodowej

promocja

Promocja szkoły

ZST na TARGACH PRACY I EDUKACJI w SŁUBICACH - promocja szkoły

krew

Zbiórka Krwi

Bohaterzy dzisiejszej zbiórki krwi (22.11.2017) :) Wspólnie oddano dziś w Skwierzynie 12l krwi.

policja

Komenda Policji

W dniu 20. XI uczniowie klas policyjnych udali się, w ramach zajęć policyjnych, wraz z panem st.asp. M. Stańczukiem na wycieczkę do laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie

szkolenie

Pierwsza Pomoc

13 listopada odbyły się warsztaty z zakresu Pierwszej Pomocy przy użyciu m.in. ćwiczebnego AED prowadzone przez Pana st. sekc. Marka Andruszków. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tak ciekawych zajęć

zajęcia

Zajęcia z POK

Na zajęciach z Pracowni Obsługi Konsumenta uczyliśmy się dziś dekorować stoły i prawidłowo ustawiać zastawę stołową. Tematem dekoracji jak widać była jesień. Wyszło pięknie... Sami zobaczcie Zuzanna Rysiukiewicz Wiktoria Sokołowska

akademia

NIEPODLEGŁOŚĆ

10.11. 2017 w sali widowiskowej SOK odbyły się dla mieszkańców gminy uroczyste obchody 99. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Po części oficjalnej mieszkańcy gminy Skwierzyna obejrzeli UROCZYSTY KONCERT PATRIOTYCZNY przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZST. cz1 cz2 cz3 cz4 cz5 cz6 cz7

koncert

Symbioza Pokoleń

Fotorealcja z koncertu "SYMBIOZA POKOLEŃ" - Wolontariat w ZST

medaliści

SPOTKANIE Z MEDALISTAMI!

ALEKSANDRA WAROCH (uczennica naszej szkoły)- złota medalistka Mistrzostw Europy 2017 W SUMO KADETÓW I KADETEK oraz MATEUSZ KACZMARSKI- brązowy MEDALISTA Mistrzostw Świata OCR w Kanadzie w BIEGU TEAM’OWYM w KATEGORII OPEN MEN.

portugalia

Na stażu w Portugalii

Wyruszyliśmy na zagraniczne staże. Portugalia powitała nas piękną pogodą. Na początku czekały nas niemałe atrakcje - piękne miasto Porto położone nad samym oceanem oraz malownicza Braga, w której zatrzymaliśmy się już na stałe.

groza

Lekcja grozy

Klasa IV TL poczuła ducha Halloween i na lekcje j. angielskiego przyszła w upiornych strojach wprawiając nauczycielkę w stan przerażenia. Oczywiście za aktywność w tym strasznym dniu otrzymali piąteczki

konkurs

Konkurs recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski "Jesień, ach to ty"- 31.10.2017. Dominik Tarnowski zdobył II MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM pt. "JESIEŃ, ACH TO TY". Gratulujemy !

CSI

Współpraca ZST

Uczniowie z ZST w Skwierzynie współpracują z Utw Skwierzyna w realizacji projektu "CSI Skwierzyna - zagadki kryminalne" w ramach Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe. Dziękujemy za współpracę!

leukemia

PRZECIWKO LEUKEMII

20.10. 2017 Nasi uczniowie i nauczyciele zarejestrowali się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Rejestracja składała się ze wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu stosownego druku z danymi osobowymi i pobraniu próbki krwi

ken

Święto Edukacji Narodowej w szkole

Podczas części oficjalnej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, nastąpiło przekazanie SZTANDARU SZKOŁY młodszym kolegom oraz wybranym uczniom klas mundurowych przyznano awanse. Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w szkolnej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej, którą przygotowały klasy 2TB oraz 2Ta. Film1, Film2

ken

Święto Edukacji Narodowej

Gminne Obchody Święta Edukacji Narodowej - 13.10.2017 ;) Szkolny dzwonek, wieczny pośpiech i zgiełk przerw między lekcjami – to nieodłączni towarzysze pracowników szkoły.
Piękni, młodzi, wspaniali ...
Sebastian Popiel

szpik

Przeciwko Leukemii

TWÓJ SZPIK MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE! 12 października 2017 r. w auli ZST odbyło się spotkanie uczniów klas III i IV z przedstawicielem FUNDACJI PRZECIWKO LEUKEMII - panem JACKIEM BACZYŃSKIM.

szkolenie

Szkolenie dla pracodawców

Dnia 10.10.2017 r w ZST im. St. Lema w Skwierzynie odbyło się szkolenie dla Pracodawców z zakresu Prawa Pracy i Zasad zatrudniania uczniów/pracowników młodocianych oraz możliwości refundacji wynagrodzeń pracowników młodocianych.

csi

Zagadki kryminalne

Wolontariusze Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Lema w Skwierzynie z klasy o profilu policyjno- prawnym wspólnie z przedstawicielem Policji przygotowują zajęcia z kryminologii dla uczniów klas gimnazjalnych oraz mieszkańców gminy.

praktyki

Podsumowanie praktyk

Dnia 2.10.2017 w ZST odbyło się spotkanie podsumowujące praktyki/staże (2017) w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w gminie Skwierzyna". Młodzież odebrała zaświadczenia za odbyte staże u przedsiębiorców.

wymiana

Wmiana młodzieży

Międzynarodowa wymiana młodzieży z ZST w Skwierzynie i BBS am Museumsdorf in Cloppenburg rozpoczęła się 10.09.2017, a zakończyła 15.09.2017. Uczestnicy spędzili bardzo intensywny tydzień zwiedzając bunkry MRU, okoliczne lasy i jeziora, piękne okolice Skwierzyny, a także Poznań.

dualny

Kształcenie Dualne II KL

W czwartek zorganizowano nam czyli klasie 2 tf zajęcia dualne w hotelu Dom nad Rzeką. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w tym obiekcie. Poznaliśmy topografie obiektu i wszystkie piony funkcjonujące w hotelu.

dualny

Kształcenie Dualne III KL

Nasi uczniowie klas hotelarskich kształcą się w systemie dualnym. To(inaczej podwójny, przemienny) oparty jest na równoległym kształceniu w szkole (wiedza teoretyczna) i kształceniu praktycznym w zakładzie pracy (bezpośredni kontakt z przedsiębiorstwem).

teatr

"Stopklatka"

W dniu 27. 09. 2017 młodzież z Internatu ZST oraz uczniowie klasy ITB i IITF miała możliwość obejrzenia spektaklu „Stopklatka”. Bohaterem jest chłopak, który za skok na główkę zapłacił życiem na wózku. Na dodatek nie mówi, tylko bełkocze.

szkolenie

Szkolenie dla pracodawców

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych im. S. Lema w Skwierzynie serdecznie zaprasza Przedsiębiorców współpracujących ze szkołą oraz wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy z nasz placówką na szkolenie z zakresu Prawa Pracy i Zasad zatrudniania uczniów/pracowników młodocianych

staz

Staż w Portugalii

Oto grupa uczniów, która wyjeżdza na dwa tygodnie do Portugalii. Będziemy uczyć się i zwiedzać.

kurs

Zawody OSP

Druhny z OSP w Skwierzynie zajęły III Miejsce w zawodach powiatowych pożarniczych, które odbyły się 23.09.2017 na stadionie OSiR w Skwierzynie.

kurs

Kurs prawa jazdy

UWAGA KURSANCI PRAWA JAZDY KAT. B- W ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Gminie Skwierzyna Spotkanie informacyjne dla uczniów

salon

Salon Maturzystów

11.09.2017 uczniowie klas maturalnych wzięli udział w POZNAŃSKIM SALONIE MATURZYSTÓW.Nasi uczniowie mogli nie tylko zasięgnąć porad w zakresie wyboru szkoły wyższej czy kierunku, ale również przejrzeć oferty uczelni.

staz

Na staż do Portugalii

W ramach realizacji tego projektu uczniowie ZST z technikum spedycyjnego oraz logistycznego odbędą 2 tygodniowe staże w portugalskich przedsiębiorstwach działających w obszarze logistyki i spedycji.

nowy

Nowy Rok Szkolny

4 września 2017 roku w murach Zespołu Szkół Technicznych tak jak w pozostałych szkołach zadzwonił pierwszy dzwonek. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów edukacyjnych w nowym roku szkolnym